کسب مهارت در زندگی

در این مقاله قصد دارم تا شش گام بلندی که آنتونی رابینز برای کسب مهارت در زندگی مطرح کرده است را با شما عزیزان به اشتراک بگذارم. پس لطفا تا انتهای این مقاله با من همراه باشید تا شما هم بتوانید استاد مهارت های زندگی شوید.

گام اول: هرگز رویاهایتان را فراموش نکنید

همه ما رویاهایی داریم… می‌خواهیم در ژرفای روحمان باور کنیم که موهبت خاصی نزد ماست که می‌توانیم تفاوتی ایجاد کنیم که می‌توانیم تأثیر خاصی بر دیگران داشته باشیم و این‌که می‌توانیم دنیایمان را بهتر بکنیم.
یکی از آرزوهایتان را بگویید…

شاید رؤیایی باشد که فراموش کرده‌اید یا سعی دارید رهایش کنید. اگر رویای شما امروز عملی می‌شد، زندگی‌تان چه شکلی داشت؟ اکنون یک‌لحظه رؤیاپردازی کنید و ببینید که واقعاً برای زندگی‌تان چه می‌خواهید.

آنتونی رابینز

گام دوم: تصمیمات ما سرنوشتمان را می‌سازند

این کارهای مداوم ماست که ارزشمند تلقی می‌شود و نه کارهای گاه‌وبیگاه ما. پدر همه کارها و فعالیت‌های ما کدام است؟ درنهایت، چه چیزی مشخص می‌کند که چه چیزی می‌شویم و در زندگی رهسپار کدامین مسیر باشیم؟ پاسخ، تصمیمات ماست. در این لحظات خاص است که سرنوشت ما رقم می‌خورد. بیش از هر چیز دیگری معتقدم این تصمیمات ماست که سرنوشتمان را تعیین می‌کنند و نه شرایط زندگی‌مان.

حتما بخوانید: بهترین کتاب های روانشناسی اعتماد به نفس کدامند

گام سوم: واکنش ما به حوادث و اتفاقات شرایط زندگی ما را می‌سازد

به طور خلاصه مهارت های زندگی به ما کمک می کند که با چالش ها و حوادث رو به رو بشیم و کنترل زندگیمان را در دست بگیریم.همه ما درباره افرادی شنیده‌ایم که فراتر از محدودیت‌های زندگی‌شان عمل کرده و الگویی از قدرت بی‌انتهای روح بشری را به نمایش گذاشتند من و شما از چنین نیرویی سحرآمیزی که خداوند در نهاد ما به ودیعه گذاشته است برخورداری داشتن شجاعت و آگاهی در زندگی کافی است که بتوانیم کنترل زندگی را به دست بگیریم.
اگرچه همیشه نمی‌توانیم بر حوادث زندگی کنترل داشته باشیم اما همیشه می‌توانیم بر واکنش خود نسبت به حوادث زندگی کنترل داشته و بدین‌وسیله ابتکار عمل را در دست بگیریم.

گام چهارم: بجای یکجانشینی تصمیمی بگیرید و برای آن اقدامی بکنید

هرچه بیشتر تصمیم بگیرید در تصمیم‌گیری بهتر عمل خواهید کرد. عضله‌ها باکار کردن قوی‌تر می‌شوند. عضله های تصمیم‌گیری شما نیز باکار کردن تقویت می‌شوند. همین امروز دو تصمیمی را که به تعویق انداخته‌اید انتخاب کنید: یکی آسان و دیگری اندکی سخت و زمان‌بر. سپس بلافاصله اولین اقدام جهت عملی کردن هر یک از آن‌ها را انجام بدهید. این گام را هر روز انجام دهید. این کار موجب می‌شود عضله‌هایی که تمام زندگی شما را تغییر خواهند داد، تقویت شوند.

آنتونی رابینز

حتما بخوانید: چگونه اعتماد به نفس خود را بالا ببریم؟

گام پنجم: به‌جای عذاب کشیدن از خطاهایتان، از آن‌ها درس بگیرید

باید با خود قرار بگذاریم که به‌جای عذاب کشیدن از خطاهایمان، از آن‌ها درس بگیریم در غیر این صورت در آینده نیز مجددا آن‌ها را تکرار خواهیم کرد. وقتی به‌طور موقت کِشتی تان به‌گل‌نشسته به یادآورید که در زندگی شکست معنا ندارد. موفقیت، نتیجه قضاوت خوب و قضاوت خوب نتیجه تجربه است و تجربه هم غالباً نتیجه‌یک قضاوت بد است! از اشتباه گذشته‌تان چه درسی گرفته‌اید که بتوانید در زندگی امروز توان از آن استفاده کنید؟ آن را در قسمت نظرات بنویسید.

تا اینجا به اهمیت کسب مهارت های زندگی پی بردیم و فهمیدیم که تا چه حد میتونن به بهبود شرایط ما کمک کنند.اما هنوز یه گام خیلی مهم مونده پس برو گام بعدی

گام ششم: شکست نتیجه اقدام نکردن است و موفقیت نتیجه گام برداشتن و دست‌به‌کار شدن

موفقیت یا شکست معمولاً یک حادثه واحد نیست.
شکست، اغلب نتیجه عدم تلفن کردن به کسی برای درخواست کمک و یا رفتن به سراغ دوست برای مشورت کردن یا نتیجه کوتاهی‌هایی مانند عدم ابراز علاقه و… است و یا نتیجه عدم اتخاذ یک تصمیم ولو کوچک است و موفقیت، نتیجه گام برداشتن و دست‌به‌کار شدن، با فشار کردن و به طرز شیوا ابراز علاقه کردن و… است.
همین‌الان عزمتان را جزم کنید، گوشی خود را بردارید و به کسی که بهش علاقه دارید، خیلی شیوا و محکم ابراز علاقه کنید. مطمئناً نتیجه آن شگفت‌زده‌تان خواهد کرد.


نتیجه گیری

در این مقاله با ۶ گام بلند برای کسب مهارت در زندگی آشنا شدیم. به یاد داشته باشید که همین قدم های کوچک و اقدامات کوچک و البته دائمی است که باعث وقوع رخدادهای بزرگ و خلق نتایج بزرگ میشود. پس از این اقدامات به سادگی نگذرید.

در ادامه بخوانید: چگونه برای همیشه از شر خجالت رها شویم

1 پاسخ دادن

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.