تاریخ امروز:جمعه , ۱۵ آذر ۱۳۹۸

جلسه اول آموزش وردپرس: معرفی پیشخوان وردپرس

در جلسه اول آموزش وردپرس قصد دارم تا به معرفی پیشخوان وردپرس بپردازم و شما رو با امکانات و آپشن هایی که در این قسمت وردپرس وجود داره آشنا کنم… پس پیشنهاد میکنم حتما ویدیو آموزش پیشخوان وردپرس رو تا انتها مشاهده کنید.. 

امکانات موجود در پیشخوان وردپرس

پیشخوان وردپرس از امکانات و آپشن های مختلفی تشکیل شده که من قصد دارم به صورت خلاصه وار هرکدوم از این موارد را خدمت شما عزیزان معرفی کنم و شما برای دریافت اطلاعات کامل تر میتونید از ویدیوی مربوط به آموزش پیشخوان وردپرس که در پایین همین صفحه موجود است استفاده کنید.


 • نوشته ها

اولین قسمتی که در پیشخوان وردپرس وجود داره نوشته ها هست که ما میتونیم با استفاده از این قسمت نوشته ها و درواقع پست هایی که میخواهیم در سایتمان قرار بدهیم را ایجاد کنیم. خود نوشته ها از بخش های مختلفی مثل همه نوشته ها، افزودن نوشته، دسته ها و برچسب تشکیل شده است.

 • رسانه

دومین قسمتی که در پیشخوان وجود داره رسانه است که مربوط به آپلود عکس ها، ویدیوها، پادکست ها، فایل های متنی و خلاصه هر نوع فایلی است که ما میتوانیم در سایتمان قرار بدهیم. 

 • برگه ها

قسمت بعدی برگه ها است که از این قسمت ما میتوانیم برگه ها و صفحاتی که برای سایتمان به آن ها نیاز داریم را بسازیم.. صفحاتی مثل صفحه تماس با ما، درباره ما، صفحه اصلی و خلاصه هر نوع صفحه ای که ما به آن نیاز داریم.

 • دیدگاه ها

این قسمت مربوط به کامنت ها و نظرات کاربرانی است که در سایت ما قرار میدهند و ما میتوانیم از این قسمت آن ها را مدیریت بکنیم.

 • نمایش

قسمت نمایش مربوط به ظاهر و در واقع قالب سایت است که ما میتوانیم از این قسمت قالب مورد نظر خودمان را نصب کنیم، همچنین میتوانیم قالب را سفارشی سازی کنیم و ظاهر ان را به سلیقه دلخواهمان تغییر دهیم.

میتوانیم ابزارک ها و امکاناتی که میخواهیم در دسترس کاربرانمان قرار دهیم را تنظیم کنیم. و فهرست ها و منوهایی که برای سایت نیاز داریم را از این قسمت بسازیم و در سایت قرار دهیم. 

 • افزونه ها

این قسمت مربوط میشه به اینکه ما بخواهیم به سایتمان امکان خاصی اضافه بکنیم.. مثلا بخواهیم در سایت فرم های دلخواهمان را بسازیم یا سایتمان را به فروشگاه تبدیل کنیم. با استفاده از این قسمت میتوانیم افزونه های مورد نیاز خودمان را نصب و راه اندازی کنیم.

 • کاربران

از این قسمت میتوانیم تمام کاربرانی که در سایت ما عضو میشوند را مدیریت بکنیم، همچنین میتوانیم کاربر جدید اضافه بکنیم یا کاربری را حذف بکنیم.. و اگر بخواهیم به کاربری نقشی در سایتمان بدهیم از این قسمت میتوانیم این کار را انجام دهیم.

 • ابزارها

این قسمت مربوط به درون ریزی و برون ریزی است. و بیشتر در مواقعی کاربرد دارد که ما بخواهیم اطلاعات سایت را برون ریزی بکنیم و یا اطلاعات یک سایت دیگر را درون ریزی کنیم.

 • تنظیمات

قسمت آخر هم مربوط به تنظیمات سایت هست که ما میتوانیم از این قسمت تنظیمات مد نظرمان را روی سایتمان اعمال کنیم.


ویدیوی آموزش پیشخوان وردپرس

حتما بخوانید: چگونه سایت بسازیم؟ آموزش نصب وردپرس روی هاست

یک نظر

 1. پیام پاسخ

  سلام ما یک گروه تلگرامی برای وردپرس راه انداختیم که کلی از
  اساتید هم هستند
  خوشحال میشیم شما هم تشریف بیارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.