تاریخ امروز:پنج شنبه , ۲۹ فروردین ۱۳۹۸

چند راه حل برای بالا بردن اعتماد به نفس

چند راه حل برای بالا بردن اعتماد به نفسReviewed by سجاد زیدونی on Jun 3Rating: 5.0چند راه حل برای بالا بردن اعتماد به نفسمن در این مقاله چند راه حل برای بالا بردن اعتماد به نفس آوردم. که این راه ها میتونه روی اعتماد به نفس همه افراد با تمام طیف های سنی تاثیر مثبت زیادی بگذاره.

من در این مقاله قصد دارم تا با شما عزیزان در مورد چند راه حل برای بالا بردن اعتماد به نفس صحبت بکنم و بگم برای اینکه شما بتونید اعتماد به نفس خودتون رو افزایش بدین باید چه اقداماتی رو انجام بدین. پس لطفا تا انتهای این مقاله با من همراه باشین.

چند راه حل برای بالا بردن اعتماد به نفس

راه حل های زیادی در خصوص اینکه ما اعتماد به نفس خودمون رو افزایش بدیم وجود داره اما طبعا همه راه حل ها برای همه افراد مفید نیستن و برای همه جواب نمیدن، بنابراین من در این مقاله به راه حل هایی می پردازم که برای همه اشخاص و افراد با تمام طیف های سنی جوابگو باشه و بتونه روی اعتماد به نفس همه افراد تاثیر مثبتی بگذاره.

  • راه حل اول: جسم قوی = اعتماد به نفس قوی

خیلی از افراد هستن که مرتب از فیزیکشون ایراد میگیرن، مرتب میگن که ای کاش چاق تر بودم، ای کاش لاغرتر بودم، ای کاش قدم بلندتر بود، ای کاش موهام صاف بود، و از اینجور ایرادات رو مرتبا از خودشون میگیرن. شاید این جملات برای خود شما هم آشنا باشه و شما هم جزء اون افرادی باشین که مدام از خودشون ایراد میگیرن. بنابراین باید این رو بدونین که تنها نیستین و افراد بسیار زیادی هستن که توانایی کنار اومدن با این موضوع رو ندارن، و همین عامل بر عزت نفس و اعتماد به نفس اونها تاثیر منفی میگذاره.

جسم قوی=اعتماد به نفس قوی

داشتن یک اندام متناسب میتونه تاثیر فوق العاده ای بر اعتماد به نفس شما بگذاره. برای رسیدن به یک اندام ایده آل و متناسب شما باید ۶ ماه الی ۲ سال وقت بگذارید و برنامه ریزی بکنید تا بتونید نتیجه بگیرید. شما باید در این راه از مربیان متخصص و کاربلد بهره بگیرین و تا رسیدن به هدفتون دست از کار نکشین.

داشتن دوست هم هدف برای ایجاد انگیزه و ادامه تمرین ها امری ضروریه

بهترین روش برای کسب حداکثری از تمرین ها و حفظ انگیزه برای ادامه تمرین ها در شش ماه تا یک سال آینده داشتن یک دوست هم هدف برای پیگیری و ادامه مستمر و حفظ روحیه تا رسیدن به هدف می باشد.

دوست هم هدف باعث ایجاد رقابت سالم و حفظ انگیزه برای رها نکردن تمرین ها در طول این دوره می باشد. پس همین الان لیست مخاطبین خودتون رو بگردین و یک دوست هم هدف برای خودتون پیدا بکنین و برنامه تمرین رفتن رو باهاش بچینین.

من در دوره راه های بالا بردن اعتماد به نفس به تفصیل تاثیر فیزیک بر اعتماد به نفس رو شرح دادم. برای اینکه بتونید به خوبی این موضوع رو درک کنید و از این طریق اعتماد به نفس خودتون رو افزایش بدین، میتونین از این دوره استفاده بکنین.

  • راه حل دوم: نوشتن دستاوردها و موفقیت های گذشته و مرور آن ها

تمرکز بر ویژگی های مثبت

یک لیست از ویژگی های مثبت و موفقیت ها و افتخاراتی که قبلا کسب کردین رو، بر روی یک کاغذ و یا دفترچه یادداشت کنین و هر روز اون ها رو مرور کنین. مهم نیست که این دستاوردها و ویژگی ها چقدر کوچک یا بزرگ هستن، همه رو یادداشت کنین و هر روز مرورشون کنین.

با این کار شما، بعد از حدودا ۳ ماه ذهن خودتون رو از حالت خود تخریبی به حالت تقویت کردن ناخودآگاه میبرین و اعتماد به نفس و خودباوری رو در خودتون میسازین.

همونطور که گفتم مهم نیست این دستاوردها چقدر کوچیک یا بزرگ هستن، همه اون ها رو بنویسین و مرور بکنین.

چون اصل اساسی در این تمرین اینه که نوشتن ویژگی های مثبت و دستاوردهاتون و مرور مرتب اون ها در مدت حدودا ۳ ماه باعث افزایش عزت نفس و اعتماد به نفس شما به صورت همزمان میشه.

پس این ویژگی ها رو بنویسین و به مدت ۳ ماه هر روز صبح ها بعد از بیدار شدن و شب ها قبل از به خواب رفتن اون ها رو مرور کنین.

  • راه حل سوم: هدف های مشخصی در زندگیتون داشته باشین

هدف های مشخصی در زندگیتون داشته باشین

انسان های دارای هدف همیشه از جذابیت و کاریزمای درونی زیادی برخوردار هستند و همیشه طبق برنامه های شخصی و هدف های خودشون در زندگی پیش میرن. چون بدون در نظر گرفتن مقصد و هدف، سراسر زندگی بیهوده خواهد شد.

هدف اونه که همیشه ما رو در حرکت نگه میداره و به آینده امیدوار میسازه.

پس همیشه و همیشه در زندگیتون هدفمند باشین و طبق برنامه پیش برین.

  • راه حل چهارم: تعارفات دیگران نسبت به خودتون رو بپذیرین

تعریف و تمجید دیگران را بپذیرید

وقتی اطرافیانتون ازتون تعریف و تمجید میکنن به جای اینکه بگین “نه اینطوری هم که میگی نیست” با یک لبخند از اون ها که در شما احساس خوبی ایجاد کردن، سپاسگزاری کنین.

به دیگران کمک کنید، یاد بگیرین و یاد بدین

شما با کمک کردن به دیگران در حقیقت به افزایش اعتماد به نفس خودتون کمک میکنین. همیشه سعی کنین که به دیگران کمک بکنین و سعی بکنین که از دیگران یاد بگیرین، چون چیزهای زیادی وجود دارن که شما نمیدونین و میتونین از دیگران یاد بگیرین. همینطور میتونین دونسته هاتون رو به دیگران یاد بدین. یاد گرفتن و یاد دادن میتونه باعث بشه که شما به خودتون افتخار بکنین.

پس این سه کلمه جادویی مرسی – ممنون – متشکر رو همیشه و در همه حال به کار ببرین.

سخن پایانی

افراد زیادی هستن که تنها به این دلیل که اعتماد به نفس ندارن، مدام از فیزیک و ظاهر خودشون گله و شکایت میکنن. یک زندگی بدون هدف و بدون برنامه رو دنبال میکنن و حتی نمیتونن تعریف و تمجید دیگران از خودشون رو بپذیرن. من در این مقاله چند راه حل برای بالا بردن اعتماد به نفس آوردم و شما میتونین با استفاده از این راه حل ها گامی موثر در بهبود اعتماد به نفس خودتون بردارین.

اما من در دوره رازهای بالا بردن اعتماد به نفس تمام ویژگی هایی که باعث پایین اومدن اعتماد به نفس در افراد میشه رو بررسی کردم و برای تمام اون ها راه حل های کاربردی و تست شده قرار دادم. شما با استفاده از این دوره میتونین به صورت ۱۰۰% اعتماد به نفس خودتون رو افزایش بدین و در حد بالا نگه دارین.

افزایش اعتماد به نفس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *