تاریخ امروز:پنج شنبه , ۲۹ فروردین ۱۳۹۸

راه های تقویت اعتماد به نفس

راه های تقویت اعتماد به نفسReviewed by سجاد زیدونی on Feb 24Rating: 5.0راه های تقویت اعتماد به نفسدر این مقاله راجع به اعتماد به نفس و راه های تقویت اعتماد به نفس صحبت کردم، و شما با مطالعه این مقاله فوق العاده ارزشمند میتونید با راه های تقویت اعتماد به نفس آشنا بشید و اعتماد به نفس خودتون رو تقویت کنید.

اعتماد به نفس و راه‌های تقویت اعتماد به نفس

تمام مردان و زنان موفق یک ویژگی بسیار واضح داشته‌اند و آن هم اعتماد به نفس بالای آنها بوده است. در این نوشته می‌خواهیم درباره اعتماد به نفس و راه‌های تقویت آن با شما صحبت کنیم.

اعتماد به نفس چیست؟

اعتماد به نفس به معنی ارج نهادن به خویشتن و احترام به خود است. به همان نسبت احساس آرامش و هماهنگی در درون خودتان، احترام به دیگران را نیز شامل می‌شود. اعتماد به نفس بر تمام کارهایی که انجام می‌دهید تاثیر می‌گذارد؛ در نتیجه اگر اعتماد به نفس پایینی دارید، باید در جهت رشد و افزایش آن تلاش کنید تا از عواقب آن در امان بمانید. خوشبختانه روش‌های اعتماد به نفس را می‌توان آموخت؛ بنابراین به خودتان اجازه دهید که چگونگی تقویت اعتماد به نفس را بیاموزید.

راه های تقویت اعتماد به نفس

وقتی اعتماد به نفس بالایی داشته باشید چه اتفاقی برایتان می‌افتد؟

وقتی به خود و توانمندی‎هایتان اطمینان بیشتری داشته باشید، هدف‌های بزرگتری برای خود در نظر می‌گیرید، برنامه‌های بزرگتری می‌ریزید و برای رسیدن به شرایطی فوق‌العاده متعهد می‌شوید. انسان‌هایی که اعتماد به نفس بالایی دارند به خودشان افتخار می‌کنند، برای زندگی خود استاندارد بالاتری در نظر می‌گیرند. به خانه‌های بزرگتر، لباس‌های زیباتر و تعطیلات بهتر فکر می‌کنند؛ زیرا خود را شایسته آسایش و خوشبختی می‌دانند.

با اعتماد به نفس بیشتر در هر مرحله از زندگی و شغلتان به انسان متفاوتی تبدیل خواهید شد. ممکن است تصمیم بگیرید که ارتقای رتبه یا افزایش حقوق پیدا کنید و حتی شغل یا شرکتی را که برای آن کار می‌کنید، تغییر دهید. اگر شما در کار فروش هستید، با افراد بیشتری تماس می‌گیرید، کالاهای خود را بهتر ارائه می‌کنید، تقاضای سفارش‌های بیشتری می‌کنید و سعی می کنید فروش‌های بیشتری را قطعی کنید. اگر در کار مدیریت هستید در منابع نیروی انسانی خود تجدید‌نظر می‌کنید. با اعتماد به نفس بیشتر، شجاع‌تر و خیال‌پردازتر می‌شوید، خلاق‌تر می‌شوید و کارهایتان را به شکل و گونه متفاوتی انجام می‌دهید.

با اعتماد به نفس بیشتر، شما قدرتمندتر و محبوب‌تر ظاهر می‌شوید. شاداب‌تر می‌شوید، دوست داشتنی‌تر می‌شوید، بیشتر مورد احترام قرار می‌گیرید و دیگران فقط در مقام تعریف و تحسین شما حرف می‌زنند. مقام‌های بالاتر و فرصت‌های مناسب‌تر به افرادی داده می‌شود که اعتماد به نفس بالاتری دارند.

راه های تقویت اعتماد به نفس

اعتماد به نفس بیشتر باعث می‌شود بهتر بتوانید با مشکلات روزمره زندگی روبرو شوید، در نتیجه به جای فکر کردن به مسئله به راه‌حل فکر می‌کنید. وقتی قوی‌تر باشید می‌توانید از مشکلات زندگی به نفع خود استفاده کنید، به سختی‌ها و مشکلات می خندید و تنها جنبه مثبت اتفاقات را می‌بینید.

راه های تقویت اعتماد به نفس

راه‌های تقویت اعتماد به نفس

تا اینجا شما فهمیدید که اعتماد به نفس چه اندازه مهم است و در موفقیت و شادکامی شما چه میزان تاثیر دارد. اگر می‌خواهید در آینده فرد برتری باشید، روی اعتماد به نفستان کار کنید. ۵ روش تقویت اعتماد به نفس را بخوانید و تمرین کنید تا به مرور زمان شاهد افزایش اعتماد به نفستان باشید:

  • خودتان را دوست داشته باشید و به خودتان عشق بورزید.

شرط اساسی اعتماد به نفس، خودشیفتگی است و مانع اصلی آن، خودشکنی می‌باشد. برای اینکه اعتماد به نفس داشته باشید، باید عاشق جسم و روح خود باشید. وقتی به خود عشق می‌ورزید، جهان و اتفاقات در چشم شما زیبا می‌شود.

  • خود را تشویق و ستایش کنید.

به خاطر کوچکترین کار خوبی که انجام می‌دهید، خود را ستایش و تشویق کنید. همین الان شما در حال مطالعه مقاله‌ای راجع به تقویت اعتماد به نفس هستید و این یعنی شما تصمیم گرفته‌اید یک دگرگونی مثبت در خود به وجود آورید. در نتیجه همین الان شما شایسته تشویق شدن هستید. هیچ کدام از کارهای خوب خود را بی پاداش نگذارید.

  • با جسم خود خوب رفتار کنید.

چگونگی رفتار شما با جسم خودتان، میزان خود شیفتگی شما را نشان می‌دهد. اگر واقعا خود را دوست دارید، از هر آنچه که به تندرستی و سلامتی جسم شما لطمه وارد می‌کند دوری می کنید. پرخوری، سیگار کشیدن، بی‌تحرکی و… نشان بی‌توجهی شما نسبت به خودتان است. جسم خود را با عشق فراوان دوست داشته باشید، رژیم غذایی درستی اختیار کنید، به اندازه بخوابید، لباس‌های سبک بپوشید، کفش راحت به پا کنید، حمام بروید و ورزش کنید تا به خودتان نشان دهید برای خود ارزش قائل هستید.

  • احساس گناه نکنید.

اگر معتقدید که انتقاد شدید از خود زمینه بهتر شدن شما را فراهم می‌کند در اشتباه هستید. بزرگترین مانع اعتماد به نفس شما، احساس گناه است. احساس گناه، اعتماد به نفس را در شما سرکوب و نابود می‌کند. محال است که احساس گناه و اعتماد به نفس در یک جا جمع شوند. اگر بر اساس اصول و ارزش ها عمل کنید، هرگز حس گناه نخواهید کرد. یک گناهکار از عهده هیچ کاری بر‌نمی‌آید؛ بنابراین خود را ببخشید و گذشته را رها کنید و بر ساختن روزهای بهتر تمرکز کنید.

  • بر ترس‌هایتان غلبه کنید.

یکی از موانع اعتماد به نفس، ترس است. بهترین و موثرترین راه غلبه بر ترس، «اقدام» است. در روانشناسی برای از بین بردن ترس گفته می‌شود که به هر آنچه که از آن می‌ترسید نزدیک شوید و در آن فرو روید. اگر از آب می‌ترسید تا خودتان را در آب نیندازید ترستان فرو نمی‌ریزد. اگر از سخنرانی در جمع می‌ترسید، برای کنفرانس دادن داوطلب شوید. ترس‌های خود را بشناسید و در جهت آن سریعا اقدام کنید. تاکید می‌شود که تنها راه غلبه بر ترس، اقدام است و باید خود را درون آب بیندازید.

۵ روشی که گفته شد به شما کمک می‌کند که اعتماد به نفس خود را افزایش دهید. از همین امروز تمرین کنید و ببینید که به مرور زمان اعتماد به نفس شما بیشتر و بیشتر می‌شود. اگر خواهان آینده‌ای درخشان‌تر، موفقیت‌هایی بزرگتر و مقامی بالاتر هستید، به توانایی‌های خود اعتماد کنید و به خودتان احترام بگذارید.

یک پیشنهاد ویژه:

اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری درباره تقویت اعتماد به نفس بدانید و راهکارهای بیشتری برای افزایش اعتماد به نفستان یاد بگیرید، همین الان دوره آموزشی …(رهایی از باتلاق کمبود اعتماد به نفس) را تهیه کنید.

شما شایسته این هستید که در اوج باشید، خود را کوچک نبینید و از همین الان خودتان را به دنیا نشان دهید.

افزایش اعتماد به نفس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *